- ÚVOD - TECHNOLOGIE - CENÍK - KONTAKT - CHLADIČE - NÁDRŽE - AIRBOXY - LETADLA -


ÚVOD

"Hliník se odstěhoval do Chrastavy!"
Z hliníku umíme vyrobit téměř všechno, od nábytku, až po celá letadla. Naší specializací jsou vodní, olejové a vzduchové chladiče, celohliníkové expanzní nádoby, palivové, olejové, vodní a jiné nádrže. To vše s důrazem na spolehlivost, nízkou hmotnost a také estetický dojem.^^

TECHNOLOGIE

Při výrobě používáme zásadně to nejlepší co současný trh nabízí. V materiálech jsou to především slitiny hliníku určené pro leteckou výrobu a vyráběné v USA, nejkvalitnější chladičová jádra Behr, která jsou zárukou spolehlivosti a nejvyššího možného výkonu. V technologiích je to především tvrdé pájení hliníku hliníkem (jsme schopni spojovat Al materiály od síly 0,2mm) a tavné svařování v ochranné atmosféře argonu, helia a jejich směsí = TIG. Jednotlivé díly z důvodu potřeby vysoké přesnosti formátujeme na CNC obráběcích strojích, pro tváření dílů používáme několika způsobů lisování a kovotlačení. Povrchovou úpravu provádíme práškovými barvami (komaxit), leštěním, eloxováním nebo chromátováním Všechny chladiče a nádrže jsou zkoušeny až trojnásobným provozním tlakem.^^

CHLADIČE

Vyrábíme celohliníkové chladiče pro letadla, motokáry, motorky a závodní auta. Chladiče vyrábíme stejnou technologií jakou je vyrábějí velké firmy do prvovýroby na nové stroje, takže žádné lepené náhražky, nebo těžší celosvářené chladiče a už vůbec ne měděné nebo s jádrem sice hliníkovým, ale ze soustružených trubek, které mají malou účinnost a jsou těžké. Tím, že používáme chladičová jádra Behr docilujeme vyšší účinnosti a minimálně stejné spolehlivosti a hmotnosti jako originál.

Chladič pro Rotax 912

Celohliníková, pájená a svařovaná konstrukce. Rozměry jádra - 340x120x32(mm). Vnější rozměry - 400x170x70(mm). Vývody - 25(mm). Hmotnost - 930g.Modifikované chladiče pro Rotax 912^^

NÁDRŽE

Maximální spolehlivost a nízká hmotnost.
Vyrábíme hliníkové nádrže všech tvarů a velikostí z leteckých materiálů speciálně určených pro výrobu nádrží (od síly 0,4mm). Do nádrží zahrnujeme také airboxy (vzduchové komory sání). Dále vyrábíme také hliníkové potrubí pro vedení paliva, vody, oleje atd. Výhodou oproti hadicím je nižší váha (o 50%) a větší mechanická, chemická a tepelná odolnost.
^^

AIRBOX PRO ROTAX 912 - zvětšený

Airbox se zvětšeným objemem, ale nižší hmotností než airbox od Rotaxu. Pájená, celohliníková konstrukce (6061), předehřev karburátorů, kompletní včetně držáků a montážní sady.
Povrchová úprava - komaxit. Hmotnost - 950g.AIRBOX PRO ROTAX 912 - standard

Airbox se shodnými rozměry jako airbox od Rotaxu, ale s nižší hmotností. Pájená, celohliníková konstrukce (6061), předehřev karburátorů, kompletní včetně držáků a montážní sady.
Povrchová úprava - komaxit.AIRBOX PRO ROTAX 912 - TL 2000 Sting

Airbox určený pro zástavbu do TL Sting. Pájená, celohliníková konstrukce (6061), předehřev karburátorů, kompletní včetně držáků a montážní sady.
Povrchová úprava - komaxit.^^

KLAPKY TOPENÍ

Pájená, celohliníková konstrukce (6061). Průměr vývodů - 50mm.
Povrchová úprava - komaxit. Hmotnost - 150g.^^

LETADLA

Máme dlouholeté zkušenosti s výrobou ultralehkých letadel především celohliníkové konstrukce. Vyrobíme jednotlivé díly (žebra, výztuhy, atd.), celé části (křídla, trup, zástavba motoru, stavebnice, atd.), nebo kompletní letadla na zakázku.

^^

OPTIMALIZACE CHLAZENÍ

Provádíme optimalizace chlazení u zástaveb leteckých motorů. Navrhneme a vyrobíme chladič, potrubí, expanzní nádobu a vše ostatní tak aby vše logicky a co nejpříměji navazovalo na sebe, bylo co nejjednodušší a nejlehčí. Takto je možno ušetřit hmotnost a celou zástavbu zjednodušit. Například optimalizované chlazení na Zenairu CH 601 s rotaxem 912 je lehčí o 650g.^^

CENÍK

Airbox Rotax 912 ........................................................................................ 14600,-Kč
Klapka topení třícestná ................................................................................. 1200,-Kč
Chladič vody Rotax 912 ................................................................................ 6210,-Kč


Uvedené ceny jsou bez DPH.


^^

SLEVY

Členům LAA, motoklubům a ostatním sportovním organizacím ............................ 10%


OBCHODNÍ SPOLUPRÁCE

Výrobcům, prodejcům, servisům atd. nabízíme velmi zajímavé, individuálně řešené ceny a obchodní podmínky.


^^

KONTAKT

Bohuslav Pejznoch
Telefon: +420602122622
Adresa: Vysoká 103, 46331 Chrastava
E-mail: info@aluminiumracing.com

^^© 2006 Aluminium Racing Products. All rights reserved.   Design by rd.mysteria.cz